GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 14132012
*
nr 1413 2012
Skålfat
"Star-dust", Gabriel Keramik, 1950-tal. Keramik. Längd: 35cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 18:48:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 14:09:31
1
Vinnande bud
22/8 18:44:26
2
350 kr
22/8 18:44:26
1
400 kr (Budbetjänt)
23/8 11:55:53
2
450 kr
23/8 11:55:53
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 aug
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel keramik keramik skålfat
-
6052 Skålfat
Kina, Blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:52
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6418 Skålfat
Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:57
*
Skålfat
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1413 2012
Skålfat
"Star-dust", Gabriel Keramik, 1950-tal. Keramik. Längd: 35cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/8 14:09:31 | 1 | Vinnande bud |
22/8 18:44:26 | 2 | 350 kr |
22/8 18:44:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/8 11:55:53 | 2 | 450 kr |
23/8 11:55:53 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 aug
Retro
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm KÃ¥ge ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel keramik keramik skålfat
-
6052 Skålfat
Kina, Blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:52 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6418 Skålfat
Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:57